Merhaba!

Türkisch/Türkçe

Merhaba!

Schule am Marsbruch fiziksel engelli çocuk ve gençlerin eğitim - öğretimine yönelik bir okuldur. Doğum öncesi, sırası ve sonrası meydana gelen hastalık, yaralanma ve hatalı gelişmeler, bu özürlerin altında yatan nedenleri oluşturmaktadır. Öğrencilerimizin bir çoğunda fiziksel engeller yanında, zihinsel (öğrenme zorluğu gibi) özürler de mevcuttur.
Tam gün eğitim - öğretimi çerçevesinde okulumuzde 240 çocuk ve genç öğrenci hizmet görmektedir. 80 civarında öğretmenden oluşan eğitim kadromuz, terapistler, çocuk bakıcıları, hemşireler, sosyal hizmet çalışanları, sekreterler, mutfak çalışanları ve bina yöneticisi tarafından desteklenmektedir.
Okulumuz öğrencilerinin taşınmasında her gün 50 minibüs faliyet göstermektedir.
Schule am Marsbruch çok farklı öğrencilerin beraber eğitim - öğretim gördüğü bir kurumdur. Öğrencilerimiz, genel ya da engellillere özel müfredat çerçevesinde ders almaktadırlar. Onbir yılı kapsayan eiğitim - öğretim sürecinde, çoğunlukla bireysel ve seviyeye uygun çalışılmaktadır.
Faliyetlerimiz sanat, müzik, çervre/ doğa alanlarını ve başarılı bir şekilde olmak üzere sportif aktiviteleri kapsamaktadır. Özellikle tekerlekli sandalye basketbolu ve yüzmede takımlarımız her zaman ön sıralarda yer almaktadırlar.
Öğrencilerimiz, okul dışı faliyetlerimiz sayesinde aynı zamanda, kendilerine olan güvenlerini artıracak, onları günlük ve çalışma hayatına hazırlayacak tecrübeler edinmektedirler.
Aileler, faliyetlerimizdeki en önemli ortaklarımızdır.
Öğrencilerimizin konuşma zorlukları nedeniyle iletişimi destekleme, önemli bir çalışma alanını oluşturmaktadır. İletişimin yardımcı araç ve gereçlerle –sembol tahtasından karmaşık elektronik araçlara kadar- sağlanması bu destekleme faliyetlerinin temelini teşkil etmektedir.
Okulumuzu simgleyen diğer bir özellik ise, mevcut çalışma ortamının harmonik ve dolayısıyla verimli yapısıdır. Bu tespit bütün kurumumuz çalışanların da paylaştığı ortak görüştür.

⇑ Zum Seitenanfang